امروز: جمعه, ۰۳ آذر ۱۳۹۶ برابر با ۰۵ ربيع الأول ۱۴۳۹ قمری و ۲۴ ۱۱ ۲۰۱۷ میلادی , مصادف است با : آغاز انتشار روزنامه "مجلس" در تهران (1285 ش)

...

چند رسانه ای

..

کد خبر 685240
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۵ ۰۲:۳۵
دسته: بین الملل
پرینت
ایمیل

رسانه های عراقی چگونه با خبر درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی روبرو شدند

سرویس سیاسی جوان ایرانی ـ بخش بین الملل:

خبر درگذشت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری و رئیس مجمع تشیخص مصلحت نظام، ازهمان دقایق اولیه انتشار خبر در شامگاه شنبه، رسانه های عراقی را در نوردید و اخبار، گزارش ها و پی نوشت های خود را با لقب 'شیخ' قلمی کرده و او را شخصیتی میانه رو و موثر در تحولات 4 دهه گذشته ایران و منطقه توصیف کردند.

رسانه های عراقی چگونه با خبر درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی روبرو شدند
به گزارش جوان ایرانی به نقل از مشرق، خبر به سرعت در راس مهمترین تیترها و عناوین رسانه های عراقی بویژه شبکه های تلویزیونی با گرایش های مختلف قرر گرفت و شبکه رسمی این کشور 'العراقیه' تنها دقایقی بعد از انتشار خبر درگذشت آیت الله ، بصورت زیرنویس در قالب 'خبر عاجل' آن را پخش کرد.

خبر در نزدیک به 50 شبکه تلویزیونی با گرایش های مختلف چرخید و چرخید و در کانال های مختلف در فضای مجازی نشست.

در تمامی رسانه ها از آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی به عنوان شخصیتی میانه یاد شده که همواره استوانه نظام اسلامی ایران بوده است.

در بیشتر گزارش ها و خبرهای اولیه به این نکته اشاره شده که هاشمی ، یار وفادار امام (ره) و از نزدیکترین شخصیت ها به رهبر معظم انقلاب بوده است.

در عین حال بسیاری از رسانه ها نیز نقش برجسته آیت الله را در جنگ تحمیلی 8 ساله رژیم بعثی سرنگون شده ، از قلم نیانداختند.

همچنین در بسیاری از شبکه ها و سایت ها ، زندگی نامه آیت الله هاشمی رفسنجانی شامل دوران مبارزات وی در پیش از پیروزی انقلاب ، نقش وی در دوران جنگ، سازندگی و نقش موثری که در تحولات منطقه ایفا کرده ، برجسته شده است.

براساس این گزارش، تاکنون سید عمار حکیم رهبر ائتلاف ملی، بزرگترین جریان سیاسی عراق و فواد معصوم رئیس جمهوری این کشور، خطاب به رهبر معظم انقلاب و دولت و ملت و نیز خانواده هاشمی رفسنجانی ، پیام های تسلیت جداگانه ای صادر کرده اند.


+ 1
مخالفم - 1


تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0
نظرات کاربران

ارسال نظر




کد امنیتی
تازه کردن

 



 


اخبار مشاهیر و چهره ها