امروز: پنج شنبه, ۰۲ آذر ۱۳۹۶ برابر با ۰۴ ربيع الأول ۱۴۳۹ قمری و ۲۳ ۱۱ ۲۰۱۷ میلادی , مصادف است با : درگذشت "غلامحسين درويش خان" استاد تار و موسيقي ايران (1305 ش)

...

پربازدیدهای سرگرمی

چند رسانه ای

..

تازه‌های سرگرمی

کد خبر 684821
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۰۸

طنز؛ زیرزمینی شدن دیگر یک رویا نیست!

آیدین سیارسریع در روزنامه شهروند نوشت:

یکشنبه ١٩ دی را درحالی شروع می‌کنیم که به‌عنوان یک شهروند معمولی پیوسته دربیم این هستیم که بیفتیم پایین. شاید از من بپرسید دیگه کجا میخوای بیفتی؟ مگه پایین‌تر از این‌جا که هستی، هم وجود داره؟ این مژده را به شما می‌دهم که امروز و در آینده‌ای نزدیک همه در هرجایگاهی که باشیم، می‌توانیم بیفتیم پایین. دیگر نیاز نیست حتما مقام و منصبی داشته باشیم. حتی می‌توانیم بدون این‌که طلا و ارز باشیم، به پایین کشیده شویم. وای خدای من! مگه میشه؟ چرا نمیشه. مسئولان خبر داده‌اند که فرونشست زمین درتهران جدی شده و همه‌مان می‌توانیم بیفتیم پایین‌تر.

 

یعنی جوری می‌شود که بعد از مدتی با درود بر مسئولان قبلی می‌گوییم: باز خدا پدر قبلی‌ها رو بیامرزه، اون موقع درسته مشکلات بود ولی حداقل روی زمین بودیم. بعد بزرگواری می‌آید کاندیدای ریاست‌جمهوری می‌شود و وعده می‌دهد که: من زیرزمینی‌ها را می‌آورم روی زمین. بعد همه ذوق‌مرگ می‌شویم و می‌شتابیم! در سخن مسئولان «برداشت بی‌رویه آب» از سفره‌های زیرزمینی اصلی‌ترین عامل فرونشست زمین عنوان شده است. یعنی دوستان هی درمجلس ادوار مختلف آمده‌اند و مجوز داده‌اند، ملت هم از خدا خواسته آن‌قدر آب کشیده‌اند که این زمین به خاک فنا رفته و منتظر است دهان باز کند و ما را ببلعد. درهمین زمینه دغدغه‌هایی ازسوی جریانات فکری و اقشار مختلف عنوان شده که اشاره می‌کنیم:


دلسوز فرهنگی: ما نسبت به مسأله فروریزش زمین خیلی حساسیم. مسأله‌ای است که واقعا باید فراجناحی و دور از هیاهوی سیاست به آن پرداخته شود و مسئولین به این نگرانی پاسخ دهند که خدای‌نکرده اگر یک خواننده یا هنرمند مجازی افتاد زیر زمین، مجوز آن چه حالتی پیدا می‌کند؟ زیرزمینی محسوب می‌شود یا نه. این مهم‌ترین دغدغه ماست درحال حاضر.


یک زمین‌خوار: حالا این زمین که فروریزش کنه، تکلیف این زمینی که ما گرفتیم، چی میشه؟ اگه یهو بریزه و قیمتش افت کنه کی پاسخگوئه؟ هیچکی! قانون نداریم که!


کرم خاکی و موش کور طی بیانیه‌ای مشترک: یعنی تنها گونه‌های جانوری که نتونسته بودید تو خطر انقراض قرار بدین، ما بودیم که این مهم هم با تشریف فرمایی‌تون به زیرزمین محقق میشه.


شهرداری درقالب بیلبورد: به محکم کوبیدن پا به زمین خاتمه دهیم./ تا کی باید قربانی تصمیم‌های نادرست مردم شویم؟ خسته شدیم دیگه. با اون رأی دادنشون... اه!


استارت‌آپ‌ها: وقت طلاست... می‌دونی اگه به جای استفاده از پله برقی خودتو از بالا پرت کنی، تو ایستگاه مترو چقدر تو زمانت صرفه‌جویی میشه؟ با بالابرهای دستی ما دیگه هیچ ‌وقت نگران از دست‌رفتن زمانت نباش. (لبخند ملیح)


یک گورخواب: خدایا شکرت... از وقتی زمین‌های اطراف ریزش کرده، ما دیگه طبقه متوسط محسوب میشیم. واقعا از خوشحالی در گور خودم نمی‌گنجم.


مسافر: آقای راننده! از زیرگذر برو. راننده: برادر من این‌جا زیرگذرش کجا بود؟ مسافر: شما برو خودش ایجاد میشه.


مردم: البته ریزش زمین زیاد هم بد نیست، شاید این‌جوری بعضی از اتفاقات زیر پوست شهر برای بعضی‌ها عیان بشه.+ 0
مخالفم - 0


تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0
نظرات کاربران

ارسال نظر
کد امنیتی
تازه کردن

  


جوان و خانواده

اخبار مشاهیر و چهره ها